به تصمیمات سال نو خود پایبند باشید: بر کسی پوشیده نیست که بسیاری از ما با جاه طلبی های بالا وارد سال جدید می شویم،

اما در اوایل سال از مسیر خود خارج می شویم یا از تصمیم خود دست می کشیم.

به لطف برنامه های شلوغ ما، به خصوص در این زمان های سخت، افزودن موارد جدید به برنامه روزانه شما اغلب می تواند چالش برانگیز باشد.

اهداف و آرزوهای بزرگ اغلب ممکن است بسیار دشوار به نظر برسند، بنابراین، در اینجا چند نکته وجود دارد که ثابت شده است که به حفظ این تصمیمات کمک می کند.

1. انتخاب فقط یک رزولوشن

داشتن فهرست مواد غذایی از چیزهایی که می‌خواهید روی آن‌ها کار کنید و آنها را بهبود ببخشید، می‌تواند دستیابی به تصمیمات سال نو شما را بسیار خسته‌کننده کند. ما به راحتی می توانیم غرق شویم زیرا برایمان سخت است که تمام تمرکز و زمان خود را به هر هدف اختصاص دهیم. انتخاب یک وضوح به شما این امکان را می دهد که تمرکز خود را بر روی یک هدف قرار دهید. ایجاد الگوهای رفتاری جدید به زمان نیاز دارد، و بنابراین با تمرکز بر یک کار خاص، شانس خود را برای ادامه کار افزایش می دهید.

2. اقدام روزانه انجام دهید

زمانی که در روز اول شروع می‌کنید، یک هدف نهایی بزرگ‌تر می‌تواند به راحتی دست نیافتنی به نظر برسد. یک راه عالی برای افزایش شانس موفقیت این است که به سادگی هدف خود را به وظایف ماهانه، هفتگی و روزانه تقسیم کنید. این موفقیت های کوچک در طول مسیر به شما کمک می کند تا انگیزه و اعتماد به نفس خود را بالا نگه دارید و در عین حال به شما کمک می کند تا قدم به قدم به سمت هدف نهایی خود حرکت کنید. چه نقاط عطف 30 روزه باشد، چه هفتگی، این اهداف کوتاه مدت در هدف یک ساله شما می تواند شانس موفقیت شما را به شدت افزایش دهد و هرگونه افکار منفی در مورد توانایی شما برای دستیابی به اهداف را کاهش دهد.

3. به مردم بگویید / پشتیبانی دریافت کنید

وقتی اهداف و تصمیمات خود را به دیگران می گویید، به طور خودکار مسئولیت پذیری خود را افزایش می دهید. نه تنها خانواده و دوستان شما از شما می پرسند که اوضاع چگونه پیش می رود، داشتن این رفیق و سیستم پشتیبانی در هنگام مواجهه با چالش ها و موانع فوق العاده عمل می کند. دانستن اینکه از حمایت و تشویق اطرافیانتان برخوردار هستید، می تواند به شما کمک کند تا خود را به سمت موفقیت سوق دهید. یافتن دیگران با اهداف مشابه، و احتمالاً پیوستن به یک گروه، نیز یک رویکرد عالی است زیرا می‌توانید به مسئولیت‌پذیری یکدیگر کمک کنید و انگیزه و حمایت ارائه دهید.

4. به خود پاداش دهید

پاداش دادن به خود در طول این فرآیند می‌تواند بسیار کمک کند. همانطور که گفته شد، تقسیم اهداف یک ساله به ماهانه یا هفتگی یک راه عالی برای دست یافتنی‌تر به نظر رسیدن هدف نهایی است.

موردی که می‌توان به آن فرآیند اضافه کرد که می‌تواند تأثیرات شدیدی داشته باشد، پاداش است.

فرقی نمی‌کند که یک شب قرار ملاقات سرگرم‌کننده باشد، لباس‌های جدید یا تعطیلات آخر هفته، درمان موفقیت‌هایتان می‌تواند به شما کمک کند که در مسیر درست قرار بگیرید.

5. یک مجله نگه دارید

یکی از خطاهایی که بسیاری از مردم مرتکب می شوند این است که احساسات خود را ردیابی نمی کنند،

و در سفر خود با شکست مواجه می شوند.

این می تواند برای موفقیت کلی شما حیاتی باشد. شکست‌ها و موانع برخی از رایج‌ترین دلایلی هستند که نشان می‌دهد چرا مردم از تصمیم‌های سال نو خود دست می‌کشند.

نکته مهمی که باید به آن توجه داشت این است که انتظار می رود شکست هایی وجود داشته باشد

زیرا هیچ کس کامل نیست و چالش های موجود در این مسیر فرصت های یادگیری هستند.

استفاده از برخی از این نکات بالا به شما کمک می کند تا در طول سال جدید به اهداف خود دست یابید. یک برنامه تنظیم کنید. خودتان را تشویق کنید. کارهایی که انجام می دهید را پیگیری کنید. و در نهایت به خودتان پاداش دهید.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.